To nye profiler i vores Development & Automation-afdeling i Herning

By 25. september 2025 Uncategorized @da

Vi udvider holdet hos extri:co – en del af IT Forum Gruppen!
Denne gang med hele to stærke kræfter, der allerede har sat deres præg på vores projekter.

Dennis – Senior Data Engineer (T.V)
Dennis er landet trygt hos os (trods turbulens i dataskyen). Han har kastet sig ind i alt fra Fabric OneLake til lakehouses og de nyeste AI-teknologier. Han insisterer på, at “data ikke bare skal lagres – de skal forkæles,” og vi tør godt love, at både kunder og kollegaer kommer til at nyde godt af hans flair for at bygge solide og smarte dataløsninger.

Mike – Power Platform-udvikler (T.H)
Vi har også scoret stort med Mike, der fra dag 1 har vist, at han er en ægte “Power Player”. Med en skarp og struktureret tilgang til Power Platformen og Power BI har han allerede løftet flere processer til nye højder. Han er typen, der får selv komplekse flows til at virke enkle – og får kollegerne til at trække på smilebåndet undervejs.

Hos extri:co arbejder vi hver dag på sjove og spændende udviklingsopgaver – lige fra at automatisere manuelle processer til at bygge løsninger, der kan ændre hele måden en virksomhed arbejder på. Dennis og Mike er to stærke eksempler på, at vi ikke bare følger udviklingen – vi er med til at drive den.

Så er du kunde og leder efter nye muligheder med data, AI eller Power Platform – eller er du måske selv udvikler og vil være en del af et hold, hvor vi både griner og løser komplekse problemer – så er du landet det rigtige sted.